Ulaşım

Feza Gürsey Fizik ve Matematik Araştırma Merkezi Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsündedir. Bu kampüs İstanbul Anadolu Yakasında Üsküdar ilçesine bağlı Kandilli semtinde bulunmaktadır. Yaz okulları ve seminerler Feza Gürsey binasına yaklaşık 5 dakika mesafede yer alan Bilim ve Teknoloji (BTK) binasındaki Feza Gürsey sınıfında yapılmaktadır. Kampüs haritasının ilgili bölümünü aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Kandilli yerleşkesinin ana girişi (üstte) sarı ile işaretlenmiştir. Bu kapı otobüs veya minibüs ile gelirken kullanılır. Feza Gürsey binasına yürümek yaklaşık 5 dakika sürmektedir. Diğer giriş yeşil ile işaretlenmiştir ve sadece arabayla ulaşılabilir. Toplantılar, kırmızı yıldız (*) ile işaretlenmiş “Bilim ve Teknoloji” binasında gerçekleştirilecektir.

Nasıl gidilir?

Kandilli Kampüsü'ne toplu taşıma araçları ile en kolay Kadıköy (otobüs hattı 14R: Kadıköy-Rasathane) ve Üsküdar'dan (otobüs hattı 15R:Üsküdar-Rasathane) ulaşılabilir. Otobüs durakları, ilgili feribot istasyonlarına yakındır. Yolculuk trafiğe bağlı olarak yaklaşık 30-45 dakika sürer. “Yalnız Selvi Caddesi” durağında inilmesi gerekiyor. Üsküdar'dan ayrıca vapur istasyonunun önünden kalkan Talimhane-Rasathane minibüsleri de vardır.

Boğaziçi Üniversitesi merkez kampüsüne yakın olan Aşiyan vapur iskelesinden Aşiyan-Anadolu Hisari-Küçüksu vapuruna binebilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesi'nin Bebek kapısına çok yakın konumdadır. İlk durak olan “Anadolu Hisarı”nda inmelisiniz. Yolculuk yaklaşık 10 dakika sürer. Anadolu Hisarı'ndan kısa bir taksi yolculuğunun ardından Kandilli Yerleşkesine ulaşırsınız. Taksi durağı feribot istasyonunun yanındadır. Çoğu taksi şoförüne “Kandilli Rasathanesi” dediğinizde gidilecek yeri daha kolay anlayacaktır.

Alternatif olarak, "Boğaziçi Üniversitesi Anadolu Kampüsü" durağından 14R otobüsüne (Kadıköy yönünde) binebilirsiniz. Bu durak feribot istasyonuna yaklaşık 6 dakika yürüme mesafesindedir."Yalnız Selvi Caddesi"nde inmelisiniz.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi'nin Kandilli Yerleşkesi ile Güney Yerleşkesi (ana yerleşke) arasında ring servisleri bulunmaktadır.

Servis saatleri için: https://mekik.boun.edu.tr/

 

Son güncelleme: 10.7.2023